HAKKIMIZDA

 

PETEK BORU SANAYİ A.Ş., Çelik Boru ve Çelik Ek Bağlantı Parçaları üretimi, Polietilen Boru ve PE Ek Bağlantı Parçaları üretimi, Çelik Boru kaplamaları ve her tip çelik boru satışı yapmaktadır. 1979’dan beri İzmit, Vezirçiftliği mevkiinde kendini ve ürün yelpazesini geliştirerek yurtiçi ve yurtdışındaki müşterilerine en iyi hizmeti vermektedir.

Spiral Kaynaklı Boru üretim hattımızda 3 adet bağımsız makine ile 8” - 96” (219,1 - 2438,4 mm) çap aralığı ve 2,0-20,0 mm et kalınlığı aralığında on-line ultrasonik test kontrolü ile üretim devam etmektedir. Değişik kalitelerde malzemelerle, örneğin:Gr.A,Gr.B,235,275,355,X52,X65 ile yıllık 25.000 tonluk boru üretim kapasitemiz vardır. Keza yüksek sıcaklıkta kullanılan GH serisi hammaddemiz de  hazırda bulunmaktadır.

Polietilen Boru üretim hattımızda (HDPE 100) 50 mm ile 250 mm çapları arasında, kılıflık boru da dahil olmak üzere PN 4 ile PN 32 arası basınçlar için üretim yapılmaktadır. Bu çaplar için PE fittingsler (dirsek, te, redüksiyon vb.) de borularla birlikte teslim edilebilmektedir.

Boru Kaplamaları üretim hattımızda müşteri talepleri doğrultusunda çelik boruların iç ve/veya dış yüzeylerine beton, astar, vernik, solventsiz epoksi, kömür katranlı epoksi, toz epoksi (FBE), polietilen (PE), polipropilen (PP) ve poliüretan (PU) kaplamaları uygulanmaktadır.

Petek Boru 1979 yılından beri Borusan Mannesmann Boru bayisi unvanını da taşımaktadır. Üretimde nitelikli malzeme kullanımı ile sürekli kalite anlayışını benimseyen Petek Boru, TS EN 10217-1, TS EN 253 ve TS EN 12201-2 Üretim Sertifikalarına, EN ISO 9001- Kalite Yönetim, EN ISO 14001 Çevre Yönetim ve EN ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Sistem Belgelerine sahiptir. API 5L sertifikasyonu edinim çalışmaları da devam etmektedir.

Firmamız yeni teknoloji ve kalite unsurlarının hayata geçirilmesi amacıyla yeni kalite kontrol cihazlarına ve yeni imalat makinalarına, hollerine yatırımlar yapmaktadır.

Ağırlıklı olarak alt yapı, enerji ve inşaat sektörlerine hizmet vermektedir. Boru sektöründe tam anlamıyla orta ölçekli butik boru üreticisi olarak konumlanmıştır. Özel amaçlı işleri üstlenmekte olan nadir üreticilerden olduğu için özellikli işlerde ihtiyaç sahipleri, hızlı imalat ve teslimat süreleri ile kaliteye verilen önem nedeni ile Petek Boru’yu tercih etmektedir.

Petek Boru yıllık üretiminin % 50-55 ini ihraç etmektedir. İhracat yapılan bazı ülkeler şöyle sıralanabilir: Bulgaristan, Hırvatistan, Hollanda, İngiltere, Arnavutluk, Makedonya, Sırbistan, Romanya, Kosova, Yunanistan, Almanya, Avusturya, Fransa, İtalya, Portekiz, Gürcistan, Azerbaycan, Türkmenistan, Özbekistan, Ermenistan, Senegal, Gana, Etiyopya, Kamerun, Fildişi Sahilleri, Gabon, Tunus, Moritanya, Nijerya, Çad, Suriye, Irak, Lübnan, Katar, Birleşik Araç Emirlikleri (BAE), Kuveyt, Ürdün, Kıbrıs, Avusturalya, Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Fas

Petek Boru’nun Sakarya Ferizlide sahibi olduğu 8000 m³ hacminde bir soğuk hava deposu ve Sakarya 2.Organize Sanayi Bölgesinde kiraya verilmiş 40.000 m² üzerinde 8000 m² lik bir fabrika binası bulunmaktadır.

E-BÜLTEN

Yeniliklerimizden haberdar olmak istermisiniz?